EN SK

Farrier's Steak House

 • 4

  rôzne typy reštaurácií, 2 bary

 • Čerstvé ingrediencie

  od lokálnych dodávateľov

 • Organické ingrediencie

  servírované z farmy priamo na stôl

 • Á la carte

  reštaurácia na špeciálne príležitosti

+421 313 262 000

Farrier's Steakhouse sa nachádza v areáli x-bionic® equestor sphere

 
 
 
 

Farrier's Steakhouse sa tak stáva prirodzeným spoločenským epicentrom tejto časti komplexu a obľúbeným miestom stretnutí účastníkov, hostí a divákov predovšetkým jazdeckých pretekov, no zároveň i širokej verejnosti.

V elegantne rustikálnom interiéri sa nachádzajú zaujímavé dekoračné prvky a originálne zariadenie inšpirované práve jazdeckou tematikou (či už v podobe jazdeckých sediel pri barovom pulte alebo efektných svietidiel z konských podkov), no táto celoročne otvorená prevádzka je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu a príjemné posedenie.

V zimných mesiacoch jej útulnú a hrejivú atmosféru umocňuje praskanie dreva v otvorenom kozube; zatiaľ čo v letnom období láka pohodlným sedením na vzdušných terasách s pekným výhľadom na jazdecký areál.

Celoročnou atrakciou však zostáva kuchyňa. Všetky grilované jedlá sú pripravované v originálnej toskánskej peci gastronomického umelca Paola Parisiho, ktorý ju vyvíjal mnoho rokov až svoje dielo vypracoval k dokonalosti. Na rozdiel od iných typov grilov,  pri príprave jedál nedochádza k výkyvom teploty, gril si udržuje optimálnu konštantnú teplotu, čoho výsledkom je nezameniteľná chuť a vôňa jedál aj vďaka použitiu dreveného uhlia, kde dokážeme pripraviť všetky druhy mäsa a rýb, mnohé prílohy a dezerty. Podobné pece sú v strednej Európe iba tri.

 

PÔVOD MÄSA

Ide o mäso mladých býkov do veku 22 až 24 mesiacov, ktorých hlavnou zložkou krmiva je kukurica a tráva z pastvín. Mäso je jemné a šťavnaté s maslovou chuťou vďaka dozrievaniu metódou suchého zrenia, pri ktorej sa stráca vlhkosť a približne 20% hmotnosti. Výsadou je vysoká koncentrácia chuti. Mramorovanie je dôležitým ukazovateľom jatočnej zrelosti. Zvyšuje celkový obsah zdravého tuku v mäse a je želaným javom, pretože pozitívne ovplyvňuje jeho chuť, šťavnatosť, krehkosť a vôňu. Mramorovanie mäsa PRIME tvorí 15%. V USA len 2% z celkovej produkcie môžu byť označované ako USDA Prime.

SIMMENTAL SVK

Simentálske plemeno patrí medzi najstaršie a najrozšírenejšie plemená na svete. Pôvodne pochádza zo Švajčiarska, no rozšírilo sa do celého sveta. Chuť a jemnosť mäsa sú zvýraznené tiež vďaka suchému zreniu.

Súčasťou príjemného gastronomického zážitku vo Farrier's Steakhouse je i jeho vyškolený personál, ktorý ochotne hosťom poradí s výberom jedál. Okrem iného pre Vás vo Farrier's Steakhouse veľmi radi pripravíme narodeninovú oslavu, svadbu alebo inú spoločenskú, či firemnú udalosť.

Reštaurácia víta hostí každý deň v roku; v čase od 10:00 h do 22:00 h.

Jedálny lístok chevronright Vínna karta chevronright

Kontakt a rezervácie

Farrier's Steak House

x-bionic® sphere
Dubová 31,
931 01 Šamorín-Čilistov
GPS:
48.015969, 17.302844
ZOBRAZIŤ NA MAPEchevronright
Kontakt a rezervácie.:
+421 904 493 822
E-mail:
farriers@x-bionicsphere.com
Web:
www.x-bionicsphere.com
Otváracie hodiny
Po - Ne: 10:00 - 22:00

Rezerváciechevronright